TLR3APDTE2L00F50
Mfr.Part #
TLR3APDTE2L00F50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Description
RES 2M OHM 1% 5W 2512
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Metal Element
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-65°C ~ 170°C
Package / Case :
2512 (6432 Metric)
Power (Watts) :
5W
Product Status :
Active
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
2 mOhms
Supplier Device Package :
2512
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%